Książki dla dzieci

Wielka Księga w formie komiksu

Biblia jest najczęściej czytywaną na świecie księgą. Sięgają do niej ludzie w różnym wieku, w większości zakątków na ziemi. Szukają w nich odpowiedzi na swoje pytania, próbują zgłębić tajniki wiary i zrozumieć, kim tak naprawdę jest Bóg i czego od nich oczekuje. Niestety starodawny język i obce nam sformułowania bardzo mocno utrudniają przekaz. Nie wszyscy potrafią dociec prawdziwego sensu. Dlatego też ciekawym i bardzo innowacyjnym pomysłem jest Biblia komiks, która w prosty, obrazkowy sposób ilustruje starożytne historie i przybliża życie i naukę Jezusa.

Zaskakujący gatunek

Komiks kojarzy się z bohaterami, którzy posiadają niezwykłą moc. Walczą ze złem, chronią niewinnych i potrafią kochać. Znajdujemy w nim wiele obrazków, osnutych niewielką ilością tekstu. I choć stworzenie Biblii w formie komiksowej może zaskakiwać, a nawet szokować, to jest to naprawdę bardzo ważny krok w kierunku wielu osób. Bohaterem w tej księdze jest Chrystus, który również posiada niezwykłą moc – kocha ludzi i kieruje ich ku zbawieniu. Walczy o ich dusze, jest nieskończenie dobry.

Dla maluchów

Choć wielu rodziców próbuje przybliżyć swoim dzieciom postać Boga, jest to niezwykle trudne. Maluchy nie potrafią sobie wyobrazić niecielesnej istoty, która troszczy się o nas wszystkich. Dodatkowo opowiadanie o czasach, w których żył i nauczał Jezus może budzić wiele wątpliwości. Dzieci nie zawsze są w stanie zrozumieć, że na przestrzeni wieków ludzie i świat się zmieniają. Dlatego też Biblia jako komiks to doskonała alternatywa i pomysł na stawianie pierwszych kroków dziecka w wierze. Kolorowe rysunki, krótkie teksty i wzruszające historie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię, kształtują postawę i pozwalają na stworzenie pierwszej, wrażliwej relacji małego człowieka z Bogiem.

Dla każdego z nas

Wiara jest bardzo trudną kwestią. Każdy z nas w inny sposób interpretuje Pismo Święte. Różnie wyobrażamy sobie niebo, piekło i Boga. Mamy wiele pytań, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Niejednokrotnie czujemy się opuszczeni i oszukani. Rodzi to bunt, potrzebę chwilowego odejścia od Chrystusa, poukładania sobie w głowie pewnych racji. W takich momentach Biblia jako komiks może być dla nas bardzo pomocna. Wyjdziemy z roli czytelnika, który nie zawsze potrafi zrozumieć treść starej księgi. Staniemy się obserwatorami zdarzeń, zobaczymy narysowane postacie, ich cielesną formę, która również kochała i odczuwała. Dostrzeżemy zwyczajnych, prostych ludzi, którzy spotkali na swojej drodze przedziwnego człowieka, który dał im nadzieję na dalszy ciąg zdarzeń. I może wtedy odkryjemy, że znów pragniemy być bliżej Boga, bo czujemy jego obecność i miłość.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *